High speed design w elektronice

Kompatybilność elektromagnetyczna jest bardzo istotna dla wszelkich urządzeń elektronicznych. Oznacza ona, że dany układ może pracować w pobliżu pozostałych, nie powodując przy tym zaburzeń ich pracy i nie będąc wrażliwym na zakłócenia, które one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną testuje się w wyspecjalizowanych laboratoriach, a wyniki tego typu testów pozwalają wprowadzić potrzebne modyfikacje. Takich trudności możemy jednak ustrzec się odpowiednio tworząc urządzenie pod kątem kompatybilności. W tym celu wszak potrzebne będą właściwie umiejętności, a te możemy przyswoić w czasie rozmaitych szkoleń – między innymi high speed design.

Istota high speed design

W języku informatyki high speed design to projektowanie układów drukowanych dla szybkich systemów. Takie układy, jak wiemy, są bardzo wrażliwe dla zaburzenia emitowane przez pozostałe, a poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że będą też same je generować. Dlatego tak istotne jest to, by tworzący je elektronicy działali zgodnie z zasadami EMC, które opanują na fachowych szkoleniach – odbywają się one między innymi w Krakowie.

High speed design – gdzie opanować?

Podczas tego rodzaju szkoleń poruszane są wszelkie tematy związane z kompatybilnością elektromagnetyczną układów drukowanych w szybkich magistralach. Kursanci dowiadują się, jak terminacja i prowadzenie ścieżek rzutują na EMC i siłę sygnału, jaka ilość warstw będzie najlepsza i jak uniknąć błędów przy prowadzeniu ścieżek. Kursanci tego typu kursów powinni posiadać podstawową wiedzę techniczną, a ich inicjatorzy gwarantują wszelkie potrzebne materiały naukowe. Po skończeniu kursu uczestnicy zdobywają zaś certyfikat poświadczający uzyskaną w jego czasie wiedzę.