Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Wyprawy w góry - ta niezwykła oferta każdego usatysfakcjonuje

Mnóstwo osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Azji oraz Meksyku. Z pewnością ogromnym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam znieść wielogodzinną wędrówkę z niezwykle ciężkim, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbruslub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez lidera grupy.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]