Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Silnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów wabią zwłaszcza możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niepowtarzalne krajobrazy, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się też zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby uchroni także stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]