Trening na orbitreku – na co pomoże?

Akcesoria do ćwiczeń pozwalają na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Ich atutem okazuje się też to, że z ich wykorzystaniem możemy trenować we własnym domu – nie trzeba urządzać treningów na świeżym powietrzu lub każdego dnia chodzić na siłownię. Jest to naprawdę ważne dla tych, którzy nie znajdują wystarczająco wiele czasu, bo często urządzenia te pozwalają na wykonywanie w jednym czasie pozostałych prac. Nic zatem zaskakującego, że tego rodzaju akcesoria zyskały spore zainteresowanie na całym świecie – a zwłaszcza rowery treningowe i orbitrek. Jak więc są one zbudowane? Dlaczego dobrze ćwiczyć na orbitreku? Które partie mięśni możemy za jego pomocą wytrenować?

Konstrukcja orbitreku

Orbitrek, określany również jako maszyna eliptyczna umożliwia zaangażowanie te samych partii, co podczas aktywnego marszu – a więc prawie wszystkich. Dlatego bywa on polecany osobom, które chcą łatwo pozbyć się otyłości – pozwala na spalenie aż 800 kalorii w czasie sześćdziesięciu minut, co jest wynikiem lepszym niż w przypadku biegania czy nordic walking. To jednak nie ostatnia zaleta, jaką posiada orbitrek – doskonale trenuje mięśnie tułowia, w związku z czym polecany jest pacjentom z otyłością brzuszną. Ćwiczenie sporych partii mięśni powoduje również, iż orbitrek poprawia wydolność, zaś już pół godziny treningu potrafi bardzo poprawić nastrój.

Gdzie ćwiczyć na orbitreku?

We względu na jego liczne plusy orbitrek jest wykorzystywany w niemal wszystkich siłowniach. Stawiając na regularne treningi, musimy jednak być gotowi również na spore wydatki. Z tego względu lepszym pomysłem w prawie wszystkich sytuacjach może okazać się kupno własnego orbitreku. Szczęśliwie nie jest to problematyczne – takie urządzenia dostępne są w najróżniejszych sklepach. Najlepiej kupić go w sieci – czyniąc tak nie tylko łatwiej trafimy na odpowiedni model, lecz też sporo zaoszczędzimy, bo e-sklepy zwykle oferują niższe ceny niż tradycyjne.