Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Trekkingi Himalaje. Więcej szczegółów na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Problemy powoduje też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Lhotse

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]