Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi górskie - na tej stronie przeczytasz o pełnej ofercie.

Wycieczki w góry przybierają wiele postaci. Od krótkich przechadzek po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]