Nowa jakość treningów – rower treningowy poziomy

Rower poziomy ma mnóstwo zalet. Jest znacznie szybszy od zwykłego, a wygodniejsza pozycja sprawia, iż doskonale zdaje egzamin na dłuższych trasach. Na rowerze poziomym łatwiej także wytrenujemy większe partie mięśni. Pomimo tego ma też wady, a te powodują, że nieczęsto obserwuje się go na polskich ulicach. Najważniejszą z nich będzie z całą pewnością niewielka zwrotność, bo w ogromnej mierze rzutuje na technikę jazdy. Szczęśliwie tej cechy nie posiada rower treningowy poziomy, który zdobywa niemałe uznanie wśród klientów siłowni. Co ważne, z jego zalet mamy szansę skorzystać także we własnym mieszkaniu, gdyż tego typu akcesoria możemy kupić w e-sklepach w niskich cenach. Co jednak oferuje nam rower treningowy poziomy? Dlaczego dobrze z niego korzystać?

Jak jest skonstruowany rower treningowy poziomy?

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl tradycyjny rower stacjonarny, lecz w odróżnieniu od niego nie ma siodełka, lecz wygodniejszy fotel. To sprawia, iż ćwicząc na nim angażujemy więcej partii mięśni, sprawiając w ten sposób, iż trening będzie zdecydowanie wydajniejszy oraz umożliwia wykonywanie w tym czasie innych ćwiczeń. Nowoczesne rowery treningowe poziome najczęściej mają też specjalny licznik, który wskaże nam, jak dużo energii zużyliśmy oraz jakie mamy ciśnienie.

Zalety roweru treningowego poziomego

Jak przed chwilą napisaliśmy, głównym plusem, jaki ma rower treningowy poziomy okazuje się fakt, iż za jego pomocą możemy wyćwiczyć większe partie mięśni. Specyficzna pozycja sprawia również, iż kolana są na nim mniej obciążone – a zatem bez obaw mogą ćwiczyć na nim także ludzie walczący z nadwagą. Budowa roweru treningowego poziomego powoduje również, iż podczas ćwiczeń nie doskwierają bóle lędźwi. Powinniśmy poza tym dodać, iż w sklepach dostępny jest też rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie posiada cechy zwykłego sprzętu.