Na bieżni elektrycznej w każdą pogodę

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z niezbędnych elementów naszej codzienności, zatem dobrze byłoby zastanowić się nad zaopatrzeniem się w sprzęty, dzięki którym udałoby się pozyskiwać zgrabną sylwetkę, a tym samym także świetne samopoczucie. Kultura fizyczna oraz ładny wizerunek uważany jest – jednocześnie z wiedzą – za receptę na sukces w wielu dziedzinach. Ale jeśli chcemy rozpocząć swą przygodę ze sportem, na początku powinniśmy skoncentrować się na niezbyt skomplikowanych dyscyplinach, jak np. jogging na bieżni elektrycznej.

Bieżnia elektryczna – miej kontrolę nad przebiegiem treningu

Rozpoczynając swą historię z bieganiem, również na krótkie dystanse, powinniśmy zastanowić się nad ćwiczeniem na bieżni elektrycznej. To mało skomplikowane – a jednocześnie przydatne – urządzenie, które pomaga dopasowywać trening do indywidualnych potrzeb sportowca. Pozwala ona na wykonywanie pomiarów pulsu oraz ciśnienia, przez co w przypadku ćwiczeń osób w zaawansowanym wieku ma się bieżący nadzór nad tym, czy trening nie jest dla ćwiczącego za bardzo forsujący. Ci, którzy dopiero zaczynają ćwiczenia, mają możliwość stopniowego wydłużania dystansów i podnoszenia prędkość na takowej bieżni. Bieżnia elektryczna będzie więc kontrolować, czy zbyt wyczerpujący bieg nie przyczyni się do zagrożenia stanu zawałowego.

Bieżnia elektryczna – ćwiczenia w domu zamiast w siłowni

Nie należy zapominać, iż bieżnia elektryczna może stać się zarówno elementem wyposażenia fitness klubu, jak i domowego zacisza. Za pomocą drugiego rozwiązania, można zmniejszyć koszt rocznych karnetów do klubu sportowego. Bieżnię elektryczną do użytku indywidualnego, można zakupić już od około 1000 zł, a tymczasem wejściówki na siłownię to nawet wydatek około 100 PLN miesięcznie. Ponad to, posiadanie na własność bieżni elektrycznej umożliwia nam wybieranie, kiedy ćwiczymy – o 7 rano, 13 po południu, a o 1 w nocy… Klub sportowy nie zapewni nam podobnych możliwości. Należy więc brać pod uwagę zakup bieżni elektrycznej na użytek domowy.