Kto może uprawiać trekking?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o trekkingach? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zwykle specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach wytyczono bowiem trasy, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeśli oczywiście jest wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna okaże się również obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc okaże się on niezbędny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych trasach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najczęściej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]