Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Zobacz więcej informacji o kortach tenisowych Kraków na teniskrakow.pl/

Hale kryte, wyposażone w sztuczne źródło światła oraz całkowicie nowoczesne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Obiekt taki musi gwarantować że sportowcy nie doświadczą ryzykownych kontuzji, na które najbardziej narażone są kolana i ścięgna. Najlepiej więc udawać się na korty o powierzchni trawiastej, co jest polecane przede wszystkim dla zaczynających przygodę z tenisem. Wówczas kiedy nabędziemy bardziej zaawansowane kompetencje możemy zainicjować rozgrywki na trudniejszej powierzchni kortu.

Jakość kortów tenisowych wpływa na komfort gry

Korty tenisowe są wspaniałą okazją do spędzenia wolnego dnia w czynny sposób. Aktywność fizyczna genialnie wpływa na nasze zdrowie, lecz trzeba zwrócić uwagę na to, że tenis ziemny to aktywność wymagająca dużej tężyzny fizycznej, dokładności i talentu. U boku znakomitego instruktora z pewnością opanujemy arkana tenisa ziemnego, chociaż początkowe treningi na korcie mogą być niełatwe. Biorąc udział w zmaganiach na komfortowych kortach tenisowych, zlikwidujemy ryzyko pojawienia się urazów. Możemy także trenować na obiektach zadaszonych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być drogie

Sport ten od dekad uchodzi za wyjątkowo elitarny. Nie należy również do niekosztownych, szczególnie gdy policzymy koszt zakupu sportowych akcesoriów, ale zawsze jest wariant użyczenia niezbędnych akcesoriów. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać tylko hobbystycznie decydujmy się na takie korty tenisowe, które umożliwiają wypożyczenie sprzętu tenisowego najwyższej klasy.

Nasza siedziba:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]