Jak ćwiczyć z hantlami?

Sport jest kluczowy dla zdrowia, a dietetycy przestrzegają, iż za parę, aż dwadzieścia procent dorosłych ludzi na świecie, będzie cierpieć na otyłość, która będzie pociągać za sobą groźne schorzenia układu kostnego oraz serca. Nie warto więc odwlekać, aż nasza kondycja fizyczna będzie w dramatycznej formie, ale należy natychmiast brać się za ćwiczenia. Na początek, nie proponuje się trudnych sportów czy zestawów ćwiczeń – trenerzy dopasują takie ćwiczenia, które można wykonać w zaciszu domowym. Niezbędne mogą się być również rozmaite przedmioty, upraszczające utrzymanie formy, jak przykładowo hantle.

Z jakiego powodu wybrać hantle?

Hantle to niewielkie ciężarki, w różnym rozmiarze, które można używać do treningów wysiłkowych. Stosuje się je zarówno do treningu ramion, jak i nóg. Hantle ułatwiają wzmocnienie mięśni – w przypadku ramion, są to choćby mięśnie dwugłowe. Powinno się jednakże pamiętać o tym, iż zbyt intensywny trening może prowadzić do przeforsowania, a nawet do zerwania konkretnych ścięgien. Właśnie z tej przyczyny, nim zdecydujemy się na treningi siłowe z hantlami, należy skonsultować się z wykwalifikowanymi trenerami. Jeśli jednak mamy zamiar rozpocząć treningi w warunkach domowych, należy rozpocząć od ćwiczeń z niewielkimi ciężarkami, jak chociażby hantle o wadze 1/4 czy 1/2 kg.

Gdzie można nabyć hantle?

Hantle można kupić choćby w tradycyjnych sklepach sportowych. Dostępne są też w sklepach online, w których zakupy z reguły okazują się korzystniejsze cenowo. Zwykle przy kupnie niezbyt ciężkich hantli, nie wydamy na to wysokich kwot. Ważne jest jednak, by zawsze wybierać sprzęt polecanych producentów, wykonany z doskonałych surowców.