Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Sprawdź Dolomity trekking na https://tinyurl.com/y2e7jxff.

Pasjonaci czynnego spędzania wolnego czasu na pewno poznali już niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Oczywiście wywołują one zachwyt, lecz osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności z czasem pragną zasmakować intensywnych emocji płynących z ekskursji po nieznanym sobie terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można podziwiać zniewalający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie wpisane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą liczbą ostrych grani, turni oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, że w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj strome stoki, oznaczono w nich również mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę większość turystów uprawiających trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz także w aktywny sposób zimowe miesiące

Niedoświadczonych miłośników trekkingu zapewne zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach, które zostały wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób bardzo trudna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie nie zapomni o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime czy szczyt Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]