Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Szukasz więcej informacji o wyprawach? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]