Zminimalizuj transfer bakterii – podkłady higieniczne

Dowiedz się więcej o podkładach higienicznych na https://verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zarażenia panuje jednakże w miejscach, w których często przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są głównie wszelkiego typu salony spa, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu czy szpitale i kliniki. Żeby zmniejszyć zagrożenie transferu bakterii i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów medycznych

Większość niebezpiecznych wirusów i grzybów rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji zarazków w gabinetach i salonach kosmetycznych, korzysta się z podkładów medycznych. Zazwyczaj są one wyprodukowane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je m.in. na stoły zabiegowy, fotele ginekologiczne i dentystyczne bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w ogólnodostępnym WC

Najwyższe ryzyko roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z potencjalnie zanieczyszczoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się zarazków redukują podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest zalecane we wszystkich punktach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w galeriach handlowych, biurach, punktach usługowych lub szkołach.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]