Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji zazwyczaj znajdziemy aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – zastosowanie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, blatów, toalet, podłóg, znajdują również zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]