Zastosowanie odbiornika DVB-T

Ogromna ilość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez oglądania telewizji. W szklany ekran wbijamy wzrok bardzo często przy śniadaniu oraz podczas kolacji. Uwielbiamy przy nim odpoczywać, śledząc nasze ulubione seriale. W niektórych przypadkach jednak może zdarzyć się tak, że sygnał, który emituje nadajnik jest o wiele za słaby. W takiej sytuacji należy go solidnie wzmocnić. Rozwiązaniem jest odbiornik DVB-T.

Odbiornik DVB-T, czyli w jaki sposób poprawić jakość sygnału telewizji cyfrowej

Wzmacniacze DVB-T opracowane zostały do wzmacniania sygnału telewizji cyfrowej DVB-T. Urządzenia te można używać zarówno wówczas, gdy korzystamy z anteny biernej, jak i wtedy, kiedy wykorzystywana przez nas antena ma charakter aktywny, a więc ma wbudowany przedwzmacniacz. Odbiornik DVB-T zasilany jest na ogół zewnętrznym zasilaniem. Wbudowany specjalny filtr sprawia, że odbiornik usunie zakłócenia, które mogą być emitowane przez sygnał mobilnego Internetu. W efekcie można nastawić się na obraz o naprawdę rewelacyjnej jakości. Dobrej jakości odbiornik DVB-T ma odporną na działanie wilgoci obudowę. Dzięki temu śmiało można go wykorzystywać nawet na zewnątrz – deszcz oraz śnieg nie odbije się niekorzystnie na jego kondycji.

Odbiornik DVB-T – jakie cechy są dla niego typowe?

Dostępne aktualnie w sprzedaży odbiorniki DVB-T posiadają całe mnóstwo cech, które odbijają się na jakości pracy urządzenia. Dobrze jest kupować modele, które mają przynajmniej kilka niezależnych wejść. Bardzo dobrze jest jeśli co najmniej jedno wejście posiada filtr LTE. Rzecz bowiem w tym, aby odbiornik eliminował omówione wyżej zakłócenia, które wytwarzane są przez bezprzewodowy Internet. Wysokiej jakości odbiornik DVB-T ma regulację odrębną dla każdego toru i dla kanału wyjściowego, i wzmocnienia. Oferta tego rodzaju urządzeń jest naprawdę duża, z tego powodu przed udaniem się do sklepu powinno się dowiedzieć się, jakie cechy urządzeń tego typu są naprawdę ważne. Zwiększa to szanse na wybór odbiornika DVB-T idealnie dostosowanego do własnych potrzeb.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]