Zastosowanie lonży jeździeckiej

Zamów lonżę dla konia.

Lonża to przyrząd na co dzień stosowany w czasie nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże dla konia są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie najlepiej je kupować?

Lonża jeździecka – rodzaje i jej rola

Lonża jeździecka to dość długa linka, przeważnie 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, a także trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po obrysie koła, natomiast lonża służy do kontroli zachowania konia. Przyrząd ten służy także woltyżerom oraz akrobatom cyrkowym do szlifowania technik i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim wypadku jest stosowana do szkolenia młodych koni oraz zapewnienia im stosownej dawki ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty znanych marek

Szerokie spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie uznanych marek – m.in. Harrys Horse, Jumptec czy Start. Chcesz kupić lonżę w różowym, turkusowymlub zielonym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment produktów, które spełnią oczekiwania nawet najkapryśniejszych dżokejów. W ofercie obecne są artykuły wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowy zaczep.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]