Zastosowanie i cechy uniwersalnego pilota do bram

Automatyczna brama garażowa to niezwykle komfortowe rozwiązanie. Wraz z jej kupnem dostaniemy także współpracującego z nią pilota. Powinno się go strzec. Mimo jednak starań , które podejmujemy, możemy go zniszczyć lub zgubić. W takiej sytuacji dobrym wyjściem okazuje się być zastąpienie go pilotem uniwersalnym.

Jakiego rodzaju zalety ma uniwersalny pilot do bramy?

Jedną z zauważanych zalet takiego urządzenia jest jego umiejętność nauczenia się kodów, które były zapisane w pierwotnym urządzeniu. W efekcie może być wykorzystany nie tylko do manewrowania bramą wjazdową lub bramą od garażu, ale zastosować go też do sterowania naprawdę dużą liczbą sprzętów znajdujących się w naszym gospodarstwie domowym. Wiele osób postanawia więc na zakup tego rodzaju pilota ze względów praktycznych. W wielu sytuacjach jego kupno jest niezbędne. Ogromna ilość członków rodziny, którzy wracają w różnych porach dnia do domu jest niezwykle częstym powodem skłaniającym do wybrania takiego urządzenia, ponieważ każdy z domowników może posługiwać się wówczas swoim pilotem .

Czy uniwersalny pilot do bramy sam się uczy?

Dużo rodzajów pilotów uniwersalnych działa z dużą liczbą popularnych bram. Spora część z nich to urządzenia samouczące się, a więc takie, które uczą się kodów z oryginalnych sterowników. Ale na sklepowych półkach znajdują się też typy pilotów bazujących na protokole AllDuck. W wypadku utraty bądź zniszczenia takiego pilota użytkownicy stają przed ogromnym problemem. Kodu z pilota z protokołem AllDuck nie uda się tak po prostu przenieść do pilotów uniwersalnych. Jedyną metodą jest tutaj kopiowanie szyfru emitowanego przez radiolinię. Znaczna część dostępnych na rynku pilotów uniwersalnych to urządzenia bardzo nieskomplikowane w użyciu, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Za ich zakupieniem przemawia też cena – są one znacznie tańsze niż oryginalne piloty. Nie ma więc co się dziwić, iż na zakup zamienników oryginalnych urządzeń decyduje się coraz więcej użytkowników.