Żarówki H7 – charakterystyka

Żarówka H7 bywa zaliczana do najchętniej wykorzystywanych przez producentów lamp motoryzacyjnych typów żarówek. Bywają stosowane szczególnie w lampach mijania oraz drogowych – muszą więc mieć właściwą moc. Aktualne przepisy mówią, iż żarówka H7 nie powinna wytwarzać światła o natężeniu ponad 1500 lumenów, jednak w określonych wypadkach możliwe bywa założenie modeli o natężeniu silniejszym o najwyżej sto pięćdziesiąt lumenów. Jak i inne typy żarówka, model H7 powinien mieć homologację – używanie modeli jej niemających prawie zawsze skutkuje bowiem karą finansową, a czasem odebraniem dokumentów auta. Żarówki tego typu, ze względu na ich częstotliwość używania, są szeroko dostępne, ale ich wybór może być przyczyną dużych trudności. Radzimy, jak się ich ustrzec.

Specjalne żarówki H7

Część firm oferuje klientom żarówki H7 o mocy większej niż ta określona w przepisach. W sklepach znajdziemy między innymi wersje wytwarzające strumień o sile większej o aż 130 procent. Co istotne, takie żarówki H7 są kompatybilne z przepisami, bo producenci zaznaczają, że wyższą intensywność wypracowują jedynie w niektórych miejscach na szosie. Powinniśmy również pamiętać, iż tego typu modele generują strumień rozmaitej jasności, a wersje poszczególnych wytwórców zwykle naprawdę różnią się między sobą, przy czym te najdroższe często nie okazują się najwydajniejsze.

Dziwnie tanie żarówki H7

Inną rzeczą, na jaką koniecznie musimy zwrócić uwagę przy kupnie żarówek H7 będzie koszt zakupu. Rzecz jasna poświęcenie sporych sum na modele o niesprawdzonej jakości nie będzie najlepszym wyjściem, jednak warto wystrzegać się przy tym dziwnie niedrogich ofert. Na rynku znajdziemy modele aż o kilka złotych tańsze od żarówek renomowanych firm. Często jednak są po pierwsze mniej solidne, ale też niebezpieczne w użytkowaniu, bo po włączeniu mogą zakopcić odbłyśnik, powodując w ten sposób, że będzie on niezdatny do użytku. Dlatego praktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup żarówek H7 z diodami LED, ponieważ nie posiadają one żarnika, który wypala się pod wpływem rozgrzania się, a jednocześnie mają dłuższy okres użytkowania.