Tauron Wydobycie – sprzedaż polskiego węgla

Promocja polskiego węgla

Przez wzgląd na coraz to nowe wyzwania związane z koniecznością konkurowania na polskim rynku z węglem importowanym, Tauron rozpoczął politykę umacniania wizerunku polskiego węgla.

Węgiel ekogroszek, kamienny, brunatny

Węgiel jest bardzo popularnym paliwem, a jego wartość energetyczna zależy od zawartości np. wody. Węgiel jest nieodnawialnym źródłem energii. Największe złoża węgla kamiennego zlokalizowane są w Chinach, w USA, Indiach, RPA oraz w Australii i na Ukrainie.

Wydobycie węgla w Polsce

Jeżeli chodzi o wydobycie substancji, jaką jest węgiel w Polsce, to jego pokłady są zlokalizowane w głównej mierze na Górnym Śląsku oraz w województwie lubelskim. U lokalnych sprzedawców jest możliwość nabycia następujące rodzaje węgla:

  • Węgiel typu “Gruby I” i “Orzech” – ich wysoka kaloryczność i mała ilość odpadów, w postaci popiołu, jaka pozostaje po spaleniu wypłwa na fakt, że jest na nie duże zapotrzebowanie ze strony prywatnych gospodarstw domowych
  • Węgiel typu Groszek – drobny węgiel, którego spalanie następuje w specjalnych kotłach retortowych, które wyposażone są w automatyczne podajniki węgla, co jest ich niebywałą zaletą
  • Miał – najdrobniejszy z rodzajów węgla i jednocześnie najtańszym, który wykorzystywany głównie do spalania w elektrociepłowniach i elektrowniach.