Tani węgiel w ofercie firmy Tauron Wydobycie

Zawsze, gdy nadchodzą zimne miesiące wielu z nas staje przed dylematem, na jaki opał się zdecydować, jeżeli oczywiście nie ułatwia tego rodzaj pieca, który posiadamy.
Szeroka oferta firm zajmujących się sprzedażą opału z pewnością sprawia, że nie musimy się obawiać braku wyboru. Niejednokrotnie szukamy jednak najtańszych rozwiązań. Pamiętajmy, że należy zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę surowca, ale i na jego wartość opałową. Zapoznaj się z różnicami między węglem kamiennym, a brunatnym w tym względzie.

Węgiel tani i drogi

Podział węgla na brunatny i kamienny wpływa w głównej mierze na to, ile kosztuje. Węgiel brunatny jest co prawda dużo tańszy, nie mniej jednak także mniej kaloryczny. Ma to wielkie znaczenie, gdyż trzeba go spalić więcej niż wysokokalorycznego węgla kamiennego. Węgiel kamienny jest relatywnie droższy, co nie oznacza, że mniej opłacalny.
Jeżeli chodzi o sezonowe wahania w cenach węgla to z pewnością zakupimy tańszy węgiel poza sezonem grzewczym. Na to, czy węgiel będzie tani, czy drogi mają też wpływ czynniki polityczno-społeczne kraju, który zajmuje się jego wydobywaniem, a następnie sprzedażą.