Szukasz skanera kodów kreskowych? Oto krótki poradnik

Kody kreskowe znacznie usprawniły ewidencję towarów i zakupy. Ich wykorzystanie jest możliwe dzięki skanerom kodów kreskowych, które kiedyś używane były wyłącznie w marketach. Dziś jednak są one stosowane również w wypożyczalniach (do ewidencji wypożyczeń zbiorów), w sortowniach, w których usprawniają sterowanie paczkami, a od kilku lat nawet w biurach, gdzie dzięki nim osiągalne okazało się szybkie wbijanie faktur do bazy danych. Jak więc spośród wszystkich dostępnych u dostawców czytników znaleźć skaner kodów kreskowych, który okaże się najlepszy? O czym nie zapominać przy jego zakupie? Jakie opcje będą najważniejsze?

Komunikacja systemu sprzedażowego ze skanerem kodów kreskowych

Najważniejszą funkcją skanera kodów kreskowych będzie niewątpliwie komunikacja z programem. Przed wyborem bezwzględnie należy zatem dowiedzieć się, czy dany egzemplarz współpracuje z używanym przez daną firmę programem – w przeciwnym razie konieczna będzie jego droga wymiana. Szczęśliwie wiele dostępnych w Polsce skanerów kodów kreskowych działa z wieloma systemami – między innymi Fakturką czy Subiektem. W sortowniach i w dużych marketach doskonale zdadzą egzamin skanery przenośne – w podobnych sytuacjach upewnijmy się, czy posiadają one moduł Wi-Fi.

Skaner kodów kreskowych do specjalnych zadań

Skaner kodów kreskowych musi być dopasowany do potrzeb firmy, która będzie z niego korzystała. W przypadku skanerów kodów stosowanych na kasach czy w biurach w zupełności wystarczą wersje stacjonarne bez zbędnych opcji. Jeśli jednak czytniki mają być wykorzystywane przez doręczycieli lub w sortowni, powinniśmy wybrać mobilny skaner kodów kreskowych. Czasem (w zakładach przemysłowych czy na dworze) potrzebne będą również specjalne opcje – między innymi wytrzymałość na wpływ wilgoci bądź dużych temperatur.