Szampon przeciw łysieniu – aby zapobiec chorobie zawczasu

Wypadanie włosów jest problemem mnóstwa mężczyzn. Potrafi rozpocząć się już w w wieku dwudziestu lat, ale zazwyczaj pojawia się w okolicach trzydziestego roku życia. W większości przypadków odpowiadają za to androgeny, które przekształcając się w DHT uszkadzają korzenie włosów. Mężczyźni, którzy nie są w stanie się z tym pogodzić, szczęśliwie nie będą zostawieni bez pomocy. Pomogą im w tym między innymi szampony przeciw łysieniu, które dostępne są w wielu drogeriach. Czy warto je wybrać?

Szampon przeciw łysieniu – z czego zrobiony?

Szampony przeciw łysieniu zawierają związki, które uszkadzają metabolizm androgenów i tym samym pozwalają uniknąć wypadania włosów. Taki wpływ mają na przykład dutasteryd i finasteryd. Warto natomiast wiedzieć, iż obie substancje wpływają na poziom hormonów – są również stosowane do leczenia pierwszych objawów przerostu prostaty. Z tej przyczyny nie powinny używać ich panie, u których potrafią doprowadzić do zaburzeń hormonalnych.

Leczenie szamponem przeciw łysieniu

Należy wiedzieć, że leczenie, w którym wykorzystywany jest szampon przeciw łysieniu musi przebiegać co najmniej rok. W innym razie nie da spodziewanych wyników, zaś łysienie będzie wciąż postępować. Opisywane substancje nie zregenerują też zniszczonych włosów – potrafią jedynie zaradzić niszczeniu kolejnych. Kurację stosującą szampon przeciw łysieniu najlepiej zatem rozpocząć, gdy wypadanie włosów właśnie się rozwija, a ubytki nie są jeszcze znaczące.