Suplementy do włosów – uzupełnienie codziennej diety

Suche włosy to problem większości kobiet. Same odżywki często go jednak nie rozwiązują, gdyż problem tkwi nie w niedostatecznej dbałości, a złym jadłospisie. W podobnych sytuacjach trafionym rozwiązaniem będzie bez wątpienia wzbogacenie jej o potrzebne substancje pokarmowe. Znalezienie suplementów do włosów nie będzie jednak problematyczne – dostępne są w drogeriach, a także można nabyć je w internecie. Z czego są produkowane? Jakie substancje mają naprawdę korzystny wpływ na nasze włosy?

Ziołowe suplementy do włosów

Najpopularniejszym składnikiem wykorzystywanym przez kobiety troszczące się o ich włosy jest na pewno skrzyp. Możemy przyjmować go w formie kapsułek z wyciągiem lub pić herbatkę. Jeśli jednak zastosujemy drugie rozwiązanie, powinniśmy wiedzieć, że skrzyp powinniśmy gotować. Częste są też suplementy do włosów z pokrzywy, bo zwiększa ich giętkość i odżywia. Poza tym korzystne działanie na włosy wywierają także chmiel, lipa lub rumianek, a ze zbóż – młode pędy pszenicy.

Zatroszcz się o zdrowie z suplementami do włosów

Wyjściem z kłopotów z włosami mogą stać się także oleje. Mogą być przyjmowane zazwyczaj tradycyjnie – w formie płynnej oraz pigułkach. Najwydajniejsze są suplementy na włosy z ogórecznika oraz tran. Warto również wcierać we włosy olej rzepakowy, bo zwiększa ich sprężystość i miękkość. W razie włosów łamliwych powinniśmy też sięgnąć po odpowiednie kompozycje minerałów, takich jak Zn oraz Mg – nie zapominajmy przy tym, by nie używać ich dłużej niż 30 dni.