Sukienka rozkloszowana – odpowiednia na różne okazje

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem odzieży. Większość kobiet z pewnością posiada we własnej szafie przynajmniej kilka typów sukienek doskonałych na najróżniejsze okazje. Obecnie wyjątkowo popularna jest sukienka rozkloszowana, która okazuje się być rewelacyjnym wyborem dla kobiet o bardzo różnej sylwetce.

Sukienka rozkloszowana – charakterystyczne cechy tego modelu?

Sukienka rozkloszowana to z całą pewnością układająca się dość blisko ciała górna część – tkanina przylega do sylwetki, a w konsekwencji silnie uwydatnia jej linię. Mniej więcej już od wysokości talii sukienka zaczyna się poszerzać. Dzięki temu nie przylega mocno ud, tym samym ich nie uwydatnia. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych kończy się tuż przed kolanem – doskonale eksponują one więc nogi, ale jednocześnie nie sprawiają, że stylizacja prezentuje się frywolnie. Być może z tego powodu sukienki rozkloszowane cieszą się od kilku lat rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – kto może ją nosić?

Ten rodzaj sukienki spodoba się posiadaczkom szerokich bioder i masywnych ud. Sukienka rozkloszowana doskonale ukrywa mankamenty sylwetki, eksponując przede wszystkim górną część ciała. Wielu stylistów rekomenduje sukienki rozkloszowane również kobietom, których figura charakteryzuje się mocnymi ramionami. Rozszerzająca się dolna część sukienki powoduje bowiem, że ciało nabiera właściwych proporcji. Jeśli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej założy się pasek bądź wstawkę z tkaniny w ciemniejszym kolorze, to sylwetka nabierze niezwykle pożądanego kształtu klepsydry. Sukienek tego rodzaju muszą natomiast wystrzegać się kobiety ze znaczną nadwagą. Sukienka rozkloszowana doskonale prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych wyjściach, jak i odrobinę mniej formalnych imprezach – wszystko zależy od barwy tkaniny, z której została wykonana. Na chwilę obecną tego rodzaju sukienki znaleźć można nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w sklepach działających online. To drugie wyjście to same plusy – sklep prowadzący sprzedaż w sieci posiada na ogół dużo większy asortyment, a zamawiana sukienka dostarczona zostanie pod wybrany adres. Do tego w takich sklepach dostać można większe rozmiary, których na ogół w sklepie tradycyjnym zwyczajnie nie ma.