Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Jeśli chcesz zamówić urządzenia do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – stymulacja krążenia limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje multum zaleceń do wypróbowania presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg masażu. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz dość lekkie, więc bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi stany zapalne bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]