Sportowa geneza – męskie koszulki polo

Mężczyźni w Polsce zaczynają coraz bardziej zwracać uwagę na swoją garderobę. Koszulka polo to ulubiony fragment męskiej stylizacji. Sprawdźmy jakie jest pochodzenie tego elementu garderoby.

Męskie koszulki polo – niezwykłe pochodzenie

Męska koszulka polo to typowo sportowy element garderoby, który wchłonęła nowoczesna moda. Jego cechy charakterystyczne to krótkie rękawy, kieszonka oraz kilka guzików. Męskie koszulki polo posiadają niezwykłe pochodzenie. Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że zostały wymyślone do grania w tenisa przez II wojną światową. Ówcześnie do celów sportowych używano sztywnych koszul z płótna. Zasadniczym założeniem męskiej koszulki polo miała być większa funkcjonalność. Okazała się niezwykle funkcjonalnym elementem ubioru, a entuzjaści golfa wprowadzili koszulkę polo do oficjalnego dress code’u.

Męskie koszulki polo – to nie tylko turnieje i treningi

Obecnie męska koszulka polo to nie tylko turnieje i treningi – weszła do garderoby eleganckiego pana. Taki ubiór pasuje do większości luźniejszych zestawów, jest doskonały na spotkanie w gronie znajomych. Można go założyć na randkę, a wyjątkowo wygodny materiał zagwarantuje, że nic nie będzie krępować naszych ruchów. O jego ogromnej popularności przesądza przede wszystkim atrakcyjna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i miękki materiał. Jeśli interesują nas zróżnicowane barwy i rodzaje koszulek – odwiedźmy internetowe platformy zakupowe. Oferowane tam artykuły możemy dostać bez wychodzenia z domu. Możemy też trafić na fajne przeceny.