Rodzaje dermokosmetyków – co znajdziesz w sklepach

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki ukształtowało się ze złączenia słów kosmetyki i derma, czyli „skóra” w języku łacińskim. Dzięki aktywnym biologicznie substancjom ich działanie ma być porównywalne do tego, jakie mają środki lecznicze. Najczęściej do dermokosmetyków zaliczamy balsamy, maści i kremy.

W dermokosmetyki zaopatrz się w profesjonalnym sklepie

Dermokosmetyki są to preparaty używane nie tylko do pielęgnacji skóry zdrowej, ale także jako specyfiki leczące dolegliwości skórne. Mają w sobie składniki wpływające łagodząco lub leczniczo. Nie są w stanie wywołać reakcji alergicznych, albowiem nie zawierają aromatów ani sztucznych barwników, przy których bardzo łatwo o podrażnienie skóry. Są tworzone do zwalczania konkretnych zmian skórnych. Mają działanie łagodzące przeciwzapalne. Są zdolne także utrzymać właściwą wilgotność skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zaliczyć można między innymi środki przeciwłupieżowe, znakomite dla skóry głowy i włosów.
Dzięki szerokiej ofercie i bardzo efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się niezwykłą popularnością w sklepach, które je sprzedają.