Poznaj ekologiczne mydło marsylskie

W sklepach kupimy dzisiaj wiele specyfików do pielęgnacji ciała. Duża część nafaszerowana jest substancjami chemicznymi, detergentami, które podrażniają górne warstwy skóry. Organiczne mydło marsylskie stanowi znakomity substytut dla standardowych płynów. Gdzie jest dostępne i co stanowi o jego niezwykłych cechach?

Mydło marsylskie – idealne dla niemowląt i przesuszeń

Skład mydła marsylskiego jest od wieków ulepszany, a pochodzi (jak wskazuje sama nazwa) ze stolicy Prowansji, gdzie tworzone jest w ekologicznych fabrykach. Mydło marsylskie musi zawierać nie mniej niż 72 proc. komponentów pochodzenia roślinnego. Przeważnie są to ekologiczne mieszanki (na przykład olejek migdałowy, palmowy, a także winogrona czy jaśmin). Nie jest ono testowane na zwierzętach, może być wykorzystywane nawet przez niemowlęta czy osoby o wrażliwej cerze. Mydło marsylskie jest niesamowicie przyjazne dla środowiska, gdyż podlega biodegradacji, nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego, dlatego jest popularne wśród wegan.

Mydło marsylskie – kupisz je nie tylko w sklepach zielarskich

Mydło marsylskie idealnie myje skórę, koi stany zapalne, jak również przydaje się podczas prania. Dzięki jego częstemu użyciu możemy zapomnieć o schorzeniach dermatologicznych. Znajdziemy je nie tylko w sklepach z organicznymi kosmetykami, ale również w sklepach internetowych, gdzie znajduje się bogaty asortyment mydełek w atrakcyjnych cenach. Wyjątkowe właściwości sprawiają, że mydło marsylskie jest obecne w milionach gospodarstw domowych.