Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków? Sprawdź http://tinyurl.com/sex7f3j.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto oraz diamenty

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od owego palca biegnie żyła wiodąca bezpośrednio do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie sporządzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Cennymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli ogłosić swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, aczkolwiek surowce te faktycznie szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku stuleci, przy czym znaczący wzrost ich powodzenia można odnotować w poprzednim wieku.

Drogie kamienie, platyna, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednak potencjał dowolnego dobierania przeróżnych metali i kamieni jest ogromny. Poza diamentami stosuje się rubin, topaz bądź szafir. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednakże ciągle na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, że narzeczony musi wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: materiału, użytego kamienia, designu czy liczby karatów, dlatego każdy znajdzie elegancki, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz miłości, zatem jego cena ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]