Pierścionki z ametystami

link

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Chinach, Meksyku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można zakładać nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.