Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Jeśli szukasz kapsułek do ekspresu, koniecznie odwiedź ten adres.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]