Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

W ostatnim czasie problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach znacznie się nasilił. Najczęściej mają one postać napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek zazwyczaj napisy te zawierają treści obcesowe bądź rasistowskie. Nie dziwi więc, iż administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednak pochłania sporo czasu i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest użycie preparatu do usuwania farby.

Działanie środka do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, iż środki tego typu umożliwiają oczyszczanie nawet mocno chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na fasadę budynku – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po co najmniej godzinie środek trzeba zmyć myjką ciśnieniową lub wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znaleźć się w wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to głównie fasady nieogrodzonych bloków są narażone na działania wandali. Mały pojemnik preparatu przyda się także posiadaczom sklepików, firm czy domów jednorodzinnych. Zakup preparatu do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]