Na pomoc mężczyznom – szampon na łysienie androgenowe

Mimo że uważa się je za przypadłość dojrzałych panów, łysienie męskie potrafi objawić się już w okresie nastoletnim. Nie sprawia wprawdzie niebezpieczeństwa, ale szczególnie dotkliwe mogą okazać się jego skutki natury emocjonalnej. Nic więc zaskakującego, że większość mężczyzn, których dotyka ta choroba, czyni wszystko, co może być przydatne w jej pokonaniu. Aktualnie dostępne są różniejsze metody, potrafią pokonać łysienie androgenowe – szampon, kurację polem elektromagnetycznym oraz lekami. Jakie będą najskuteczniejsze?

Wyjście z kłopotów z łysieniem adrogenowym – szampon

Najczęstszym orężem w walce z łysieniem męskim jest z pewnością szampon do włosów. Dostępne na rynku kosmetyki zawierają substancje, które spowalniają przemianę męskich hormonów w DHT, czyli substancję, która jest ponosi winę za niszczenie włosów. Oczekiwane efekty przynosi kuracja trwająca dwanaście miesięcy – tylko takie rozwiązanie umożliwia zatrzymanie utraty następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon i co oprócz tego?

Oprócz tego istnieją również inne techniki, dzięki którymi można pokonać łysienie androgenowe – szampon niekiedy nie jest wszak efektywny. Dzieje się tak szczególnie jeśli dolegliwość rozwinęła się na tyle, iż ubytki włosów są łatwo widoczne. W podobnych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep włosów. Na mniej rozwiniętym stadium dolegliwości oprócz szamponu łagodzącego skutki łysienia androgenowego, zaleca się także używanie innych kosmetyków, takich jak m. in. specjalistyczne odżywki wzmacniające włosy.