Mobilne i funkcjonalne promienniki ogrodowe

Jest cudowna noc. Najlepszy moment, żeby zaprosić znajomych i wspólnie posiedzieć w ogrodzie. Impreza okazuje się nadzwyczaj udana, ale jeden szczegół negatywnie wpływa na wasze wam humory – w jednym momencie robi się po prostu chłodno. Podobne problemy znamy na pewno wszyscy – są one niestety integralną częścią spotkań w ogrodzie i zdarzają się zarówno jesienią, jak i latem. Przed zimnem można chronić się rozmaitymi metodami – na przykład robiąc ognisko albo używając derek. Takie rozwiązania okazują się jednak niezbyt wygodne, a czasem też niedostępne. Dlatego miłośnicy plenerowych spotkań dobrze postąpią wyposażając się w promiennik, bo ten zapewni ciepło nawet w chłodne wieczory.

Promienniki do ogrodu

Promienniki ogrodowe są inne od tych, które wykorzystywane są w pomieszczeniach. Ich forma umożliwia bardziej wydajne skierowanie ciepła, przez co trafia tam, gdzie chcemy. W przeciwieństwie do wielu promienników wewnętrznych, wersje ogrodowe są wolno stojące i przenośne, dzięki czemu można ustawić je w wybranym miejscu. Większość promienników, jakie dostępne są w handlu, charakteryzuje się również niebanalnym designem, co sprawia, że doskonale wkomponują się w wygląd naszego ogrodu i stają się jego efektowną ozdobą. Ułatwia to rozmaitość dostępnych obecnie promienników, wśród których wersje dla siebie znajdą nawet szczególnie wybredni kupujący.

Działanie promienników

W handlu znajdziemy zwłaszcza dwa rodzaje promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki na prąd, które, jak łatwo się domyślić, mogą działać jedynie w pobliżu gniazdek. Dużo bardziej mobilne są natomiast promienniki gazowe, w których pojemnik z gazem jest zakładany w podstawie – możemy używać ich niemal w dowolnym miejscu. Dobrze też zaznaczyć, że tego typu promienniki są w stu procentach bezpieczne – jeżeli, oczywiście, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.