Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

kup kolczyki z kamieniami na stronie www.bizutik.pl/kolczyki

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Minerały potrafią zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, odmienny natomiast te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się największym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane przez złotników są naturalne, a które są sztucznymi wyrobami? To potrafi zadziwić – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy wspomnieć, że wiele surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wspomnieć cyrkonie, które wyrabiane są z wapnia i cyrkonu, a różne barwy są zasługą takimi dodatkom, jak chrom albo nikiel. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy o wiele częściej wykorzystują rzecz jasna minerały szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, które mogą przybierać odcienie od błękitnych do różowych oraz bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi cenę kupna takich kolczyków. Dobrze przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, aniżeli te ze sztucznymi kamieniami.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]