Jakie właściwości mają lampy solne?

Sklep lampy solne. Uzyskaj więcej informacji.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały kolosalną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym przytulną atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie popularne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również potencjalne źródło wigoru oraz dobrego nastroju.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]