Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jeśli chcesz nabyć kontenery otwarte, odwiedź ten adres

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Kiedy należy wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały miałkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do transportu i magazynowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]