Jak wybrać dobry grill

Grill z rodziną to najczęściej wybierany w naszym kraju sposób na wolne popołudnie. To przede wszystkim fantastyczna okazja do spotkania się z bliskimi, wypróbowania grillowanych specjałów, a także innych potraw. Przekonajmy się zatem, jaki grill ogrodowy jest najlepszy do stworzenia chrupiących posiłków.

Grille ogrodowe na węgiel – wymagają doświadczenia

Grille ogrodowe można podzielić na przenośne i zabudowane. Zwłaszcza urządzenie ruchome cieszy się ogromną popularnością pośród polskich grillowiczów, ponieważ wspaniale sprawdza się w przypadku niewielkich posesji. W zależności od rodzaju wykorzystywanego „paliwa” możemy kupić modele zarówno prąd, gazowe, jak i na węgiel. Najczęściej wybierane w autoryzowanych punktach i w marketach są z całą pewnością ogrodowe grille stalowe. Wyprodukowane z odpornej na ogień stali, wyposażone w pokrywę – dostępne są najczęściej w przystępnych cenach. Karkówkę czy szaszłyki opieka się na nich w bezpieczny sposób, a temperaturę możemy kontrolować za pomocą praktycznego termometru. Zwolennicy grillowania uwielbiają grille na węgiel, gdyż dają potrawom wyjątkowy smak, jednakże ich obsługa wymaga od kucharza praktyki, by przygotowane na nich warzywa czy mięsa nie były nazbyt spieczone, a co za tym idzie, aby były zdrowsze.

Grill ogrodowy zamów w autoryzowanym punkcie sprzedaży

Dużym wzięciem cieszą się także grille zasilane gazem, które są o wiele prostsze w użytkowaniu. Do takiego grilla nie trzeba kupować węgla oraz męczyć się z jego rozpalaniem. Wystarczy tylko rozłożyć mięso na ruszcie i uruchomić urządzenie. Zaletą sprzętu na gaz jest bez wątpienia to, iż prościej można go wyczyścić, bo podczas grillowania mięsa nie wydziela się popiół. Podobna cechę posiada grill elektryczny, który do przygotowania aromatycznych szaszłyków wymaga wyłącznie przyłączenia go do źródła zasilania. Niezależnie od tego jaki sprzęt planujemy nabyć, warto zamawiać go w autoryzowanym punkcie sprzedaży, w którym poza grillami najlepszych marek, otrzymamy także profesjonalną pomoc ze strony sprzedawców.