Jak powinno wyglądać ubranko na chrzest

Uroczyste ubranka do chrztu wyrażają uwolnienie niemowlęcia z przewinienia pierwszych rodziców w raju i wkroczenie do zbiorowości wiernych. Sprawdźmy co symbolizuje ten obrzęd i w jakich miejscach można kupić przepiękne ubranka na tego typu uroczystość.

Jak dobrać właściwe ubranko do chrztu?

Pierwszym rytuałem, który włącza niemowlę do duchowej społeczności jest chrzest. W naszej tradycji przyjmuje się, że to rodzic chrzestny kupuje ubranka do chrztu. Odświętna sukienka jest koloru białego, posiada ręcznie wyszywane również imię pociechy oraz ewentualnie datę chrztu. Jasna kolorystyka oznacza czystość, skromność i oddanie się pod opiekę Chrystusowi. Dawniej ubranko do chrztu było w formie sukienki, lecz teraźniejsze trendy są bardzo niejednorodne. Wśród najczęściej kupowanych ubranek przeważają miniaturowe garniturki, tiulowe spódniczki, urocze włóczkowe buty. Rodzice nieraz znajdują w sklepach muszki, wyszukane kapelusiki, ręcznie wyszywane bolerka.

W jakich sklepach możemy nabyć ubranko do chrztu?

W sklepach on-line kupimy różnorodny wybór akcesoriów liturgicznych. Tam ubranka do chrztu są nawet 30% tańsze niż w zwykłych sklepach. Można w takich miejscach nabyć całe komplety, posiadające kilka części (takie jak sweterek, buciki, sukienka). Jeśli chodzi o kolory, to popularne są odcienie bieli, łososiowy, liliowy, ale chrzestni decydują się także na intensywniejsze akcenty (takie jak turkusowe muszki u chłopców). Niemniej jednak zadbajmy o to, żeby ubranko do chrztu było utrzymane w dobrym guście.