Jak kupować naszyjniki z kamieniami?

naszyjniki z kamieniami

Znajdziemy wśród nich prawdziwe kamienie oraz ich sztuczne odpowiedniki. Potrafią przybierać najróżniejsze kolory – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne należy zakładać do eleganckich strojów, pozostałe doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się wielkim zainteresowaniem – inne są realia i trendy, jednak nadal je często zakładamy, a niektóre z nich są bezcennymi familijnymi pamiątkami. Powinniśmy więc powiedzieć parę zdań o tym, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Rozmaitość minerałów wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – oprócz kryształów, szafiru czy bursztynu, dostępne są wśród nich także minerały wytwarzane sztucznie. Najczęściej spotykane to na pewno cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy kreacjach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Naszyjniki z kamieniami – takich zachowań się wystrzegaj

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę wrażliwe na zarysowania – przy złym używaniu nietrudno więc je zepsuć. Jak tego uniknąć? Po pierwsze – zdejmując je za każdym razem, jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – podczas mycia, przy sprzątaniu lub pracach ręcznych. Wystrzegajmy się też noszenia kilku naszyjników z kamieniami na raz – zachodzi ryzyko, iż będą się zderzać i przez to rysować.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]