Ekspres Jura – dziewięć dekad doświadczenia

Dobranie właściwej kawy nie zapewnia otrzymania idealnego naparu. By zadowolić gości wyjątkowym aromatem kawy musimy również zatroszczyć się o właściwą technikę przygotowania oraz sprzęt, który pozwoli na wypracowanie właściwej temperatury wody i ciśnienia. Wiedzą o tym projektanci marki Jura, którzy od prawie dziewięciu dekad proponują nam doskonałe urządzenia, które mogą być eksploatowane zarówno przez doświadczonych baristów, jak i po prostu entuzjastów dobrej kawy. Dlaczego więc warto postawić na ekspresy tej marki? Jakie atuty ma ekspres Jura? Jak znaleźć sprzęty właściwe dla danych oczekiwań oraz uniknąć problemów w eksploatacji?

Profesjonalny ekspres Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim z uwagi na wytwrzane przez nią urządzenia dla profesjonalnych baristów. Ci chętnie sięgają po wyroby marki, gdyż są one solidne, a ich budowa pozwala na otrzymanie rozmaitych typów kaw – również tych których nie można przygotować bez napowietrzenia mleka. Firma przygotowała dla zawodowych klientów mnóstwo typów ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – na przykład Classic, XS, W, XJ oraz GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich wyróżnia się odmiennym poborem wody i możliwościami przygotowania napojów.

Domowe ekspresy Jura

Mimo, że sporo ekspresów firmy kierowanych jest do profesjonalnych użytkowników, ekspres Jura bez przeszkód może być również stosowany w mieszkaniu. Zwłaszcza, iż w jej ofercie czeka na nas wiele ekspresów, które stworzone są właśnie do użytku w domu. Szczególnie dobrze sprawdzają się ekspresy z serii E, C lub ENA, gdyż charakteryzują się nieskomplikowaną budową i wieloma funkcjami umożliwiającymi przygotowanie świetnej kawy. Dobrze również wspomnieć, że Jura produkuje także akcesoria, które ułatwią przygotowanie bardziej oryginalnych typów tego napoju oraz konserwację urządzeń.