Czym charakteryzuje się antena naziemna?

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się także niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zastosować. Warto wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]