Czemu warto stosować olejki eteryczne

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale też pozytywnie działają na nasze zdrowie. Część z nich jest lekiem na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy leczy schorzenia pasożytnicze, zbliżone działanie posiada również olejek z drzewa herbacianego, który poza tym używany bywa w trądziku lub owrzodzeniu. Zanim zastosujemy olejki na skórze nie zapominajmy rzecz jasna, iż większość z nich musi być rozcieńczona – można użyć w tym celu oleju słonecznikowego lub balsamu. Jak jeszcze można wykorzystać olejki eteryczne? Gdzie je znajdziemy?

Olejki eteryczne – bezpieczne lekarstwa

Olejki eteryczne pomagają nie tylko w dolegliwościach skórnych. Wiele z nich – jak chociażby olejek z melisy lub z lawendy ma również działanie kojące nerwy. W tym celu najlepiej sięgnąć po specjalny kominek ze świeczką. Olejki eteryczne mogą też być stosowane do inhalowania – wówczas powinniśmy rozpuścić je we wrzątku. Na układ oddechowy korzystnie działa między innymi wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne – gdzie są dostępne?

Olejki eteryczne sprzedawane są w różnych sklepach, jednak często są to tylko mieszanki zapachowe, które nie wpływają na organizm. Rzadko też znajdziemy olejki, które są na potrzebne. Jak więc postąpić, żeby kupić odpowiednie olejki eteryczne? Najbardziej trafionym rozwiązaniem na pewno będzie wejście do sieci. Online szybko wyszukamy różne olejki, a co najważniejsze – są one w niskich cenach.