Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

zamów biżuterię srebrną w sklepie internetowym Biżutik

Jest z ludźmi od tysiącleci i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, naprawdę mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni identyczną funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także pozwala na oddanie swojego ja. Nic więc zaskakującego, że biżuterię równie często noszą panie i mężczyźni, maluchy i ich rodzice, osoby z różnych klas społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych surowców – zwykle ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy nie wspomnieć też o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro posłuży wiele czasu, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować lub uszkodzić w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być myta w wodzie z alkoholem czy sokiem z cytryny. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]