Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Poszukujesz czapsów? Skieruj się tutaj

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]