Chroń się przed chorobami – o masce jednorazowej

Dowiedz się więcej o maseczce jednorazowej

W 2020 r. na wszystkie europejskie kraje padł strach wywołany błyskawicznie rozprzestrzeniającą się nową chorobą COVID-19, która przenosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca zwiększył się zatem popyt na różne środki ochrony osobistej, w tym na maski jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam niezbędna maseczka jednorazowa?

Obok do mycia rąk, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym głównie pracownikom szpitali, ale także zwykłemu Polakowi. Są niezastąpione podczas zakupów czy drogi do miejsca pracy, czyli zawsze tam, gdzie spotyka się większą grupę osób nam nieznanych. Dlaczego warto je nosić? Maseczka jednorazowa zasłania nos oraz usta, co zmniejsza zagrożenie przedostania się patogenów do śluzówki. Powszechnie mówi się, iż powinny ubierać ją głównie ludzie chorzy, jednakże dla osób zdrowych też są one kolejną barierą chroniącą przed ewentualnym kontaktem z drobnoustrojami oraz wirusami, które może rozsiewać osoba zakażona, nie przejawiająca jeszcze symptomów infekcji.

Maska jednorazowa – zrobić ją samemu czy zamówić u producenta?

Prowizoryczną maseczkę jednorazową można uszyć samemu, jednakże najlepiej zamówić taką, wykonaną z tkanin filtrujących wykorzystywanych w medycynie. Jednorazowe maski ochronne produkowane fabrycznie wyróżniają się też lepszą wytrzymałością oraz jakością. Ważną częścią takich maseczek są powłoki stanowiące filtr celulozowy. Mają one także wyższą gramaturę. Nawet jeżeli na szybkie wyjścia po zakupy postanowimy założyć maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która daje komfort i nie wywołuje podrażnienia skóry twarzy. Po zdjęciu maseczki stosujmy się do zaleceń wytwórcy, żeby prawidłowo ją zutylizować.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]