Chcesz mieć czysty prysznic? Postaw na impregnat do kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe powoli wypierają z naszych łazienek popularne niegdyś wanny. Są od nich zdecydowanie bardziej ekologiczne – biorąc prysznic, zużywamy o wiele mniej wody niż wówczas, gdy wybieramy wannę. Należy pamiętać, że utrzymanie kabiny prysznicowej w doskonałej kondycji wymaga trochę większego nakładu pracy. Należy więc przyjrzeć się dostępnym w sprzedaży preparatom, które wyraźnie ułatwiają utrzymanie kabin prysznicowych w czystości.

Jakie zalety ma impregnat do kabin prysznicowych?

Hydrofobowy impregnat do kabin prysznicowych solidnie zabezpiecza je przed pojawiającym się na ściankach kamieniem. Dodatkowo stanowi on rewelacyjną ochronę przed rozwojem grzybów oraz pleśni. Impregnat może być stosowany nie tylko na powierzchnie wykonane ze szkła, ale również na elementy wykonane z aluminium bądź innego metalu, czy elementy zrobione z plastiku. Sięgając impregnat do kabin prysznicowych zaoszczędzimy czas oraz pieniądze. Umycie kabiny zajmuje wówczas zaledwie parę chwil, a do tego nie trzeba kupować kilku różnych środków czyszczących.

Jak należy nakładać impregnat do kabin prysznicowych?

Przed naniesieniem impregnatu trzeba dokładnie umyć powierzchnię kabiny, odtłuścić ją, a następnie wytrzeć do sucha. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię możemy nanieść impregnat przy pomocy ściereczki nasączonej preparatem bądź nanieść go metodą natryskową. Preparat trzeba rozetrzeć. Najrozsądniej jest nanosić impregnat nie od razu na całą powierzchnię kabiny, ale etapami. Właściwości hydrofobowe kabina zyskuje już po upłynięciu kilku minut od naniesienia na nią środka, rekomenduje się jednak używanie kabiny dopiero po upływie dwudziestu czterech godzin od wykonania impregnacji. Nałożony na kabinę impregnat tworzy specjalną powłokę, dzięki której zanieczyszczenia oraz kropelki wody momentalnie z niej spływają. Stosowane impregnatu sprawia, że na kabinie nie tworzą się osady z mydła czy kamienia i jest ją o wiele łatwiej wyczyścić. Nanocząsteczki srebra zawarte są w preparacie do impregnacji kabin prysznicowych sprawiają, że ma on również działanie bakterio- oraz grzybobójcze.