Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Jeśli chcesz zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg, koniecznie wejdź na verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najlepszych mopów do podłóg?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwa czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy również pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Praktycznie równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]