Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący także uda i łydki. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są również walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]